Kartvizit Nedir?

İstanbul Kartvizit ile yapılan kartvizitlerin, kişilerin ve kurumların kendini ve işini tanıtmak amacıyla hazırlanan en etkili reklam biçimidir. Diğer bir ifadeyle kartvizit, üzerinde tanıtıcı bilgilerin yer aldığı, olmazsa olmaz bir kurumsal kimlik öğesidir. Kurumsal bir davranış biçimi olarak kartvizit alışverişi, kurumsal kültürün bir gereğidir. Ayrıca kartvizitte yer alan bilgiler sayesinde iletişim, sürdürülebilir hale gelir. Kartviziti eksik olan bir iş sahibi yeni kapılara her zaman kapalı olur.

Kartvizitin Önemi Nedir?

Herhangi bir ortamda ( toplantı, yemek, zirve, eğitim vs. ) tanışılan kişilerle kartvizit alışverişi yapılarak karşı taraf üzerinde bir iz bırakılır. Kartvizit, karşımızdaki kişiye temas etmemizi sağlar. Kartvizit kurumsal iletişim iş ilişkisi için önemli olduğu kadar tüketiciyle hedef kitleyle iletişim için de önemlidir. Kartvizit sayesinde kurum ile hedef kitle arasındaki bağ ve iletişim kurulmuş olur. Kurulmakla kalmaz bağ ve iletişimin devamlı olması sağlanır.

Özetle, kartvizit sayesinde markanın akılda kalması ve karşı taraf üzerinde etki sağlaması kolaylaşır. Aynı zamanda iş dünyası açısından da büyük önem taşır.

Kartvizit Ne için Kullanılır?

İş hayatı içerisinde olup kartvizit sahibi olmamak itibar kaybına neden olabilir. Çünkü beraber iş yaptığınız veya yapacağınız kurum, kartvizitiniz sayesinde size ulaşabileceği algısıyla hareket eder. Eğer siz kartvizit taşımıyorsanız ulaşılabilirlik açısından bir problem olacağı algısı oluşur bu da güvensizlik oluşturur ve itibarı zedeler. Kurumda çalıştığınız pozisyon ne olursa olsun eğer sizi ve kurumunuzu temsil eden bir kartvizite sahip değilseniz kurumsal kimliğinizin önemli bir yanı eksik kalmış olur.

Neden Kartvizit Kullanmalıyız?

Kartvizitler, en güçlü pazarlama aracıdır. Bir kartvizit ile büyük bir kitle elde edebilirsin.
Hem kariyerinin hem markanın ilk izlenimini kartvizit ile karşındakine aktarmak mümkün.
Kartvizit’in kendine ve markana ne kadar değer verdiğini gösterir.

En Uygun Reklam Aracı

Kartvizitler diğer reklam ve tanıtım araçlarına göre çok daha bütçe dostu ürünlerdir.
Bütçeni sarsmadan etkili bir şekilde reklam yapabilirsin.

Kartvizit Hangi Programla Yapılır?

İstanbul Kartvizit olarak kullandığımız programların en başında Corel Draw gelir. Vektörel tabanlı programlarda hem renk hemde tasarım oldukça güzel sonuçlar verir. Bunun yanı sıra vektörel tabanlı bir programda kullanılabilir. Adobe Illustrator bunlara bir örnektir. Çoğu grafik tasarımcı Adobe Illustrator kullanır. Hem baskı hemde kullanılan template ve hazır şablonlar bu porgramlarla oldukça uyumludur.

Kartvizit Ölçüleri Nasıl Olmalıdır?

İstanbul Kartvizit ile basılan kartvizitler genellikle 8.4 x 5.4 cm ölçülerine sahiptir. Oval şekile sahip kartvizitlerde ölçüler aynı kalır. Bu boyutların dışında özel bir bıçak ile kartvizit boyutu hazırlanabilir ama tüm dünya genelinde ölçüsü standarttır.

Doğru Kartvizit Verme Yöntemleri

• Kartvizitleri gönderilmesi gereken herhangi bir kağıt, kart ya da dosyaya yapıştırmak ya da zımbalamak iş dünyasında hoş karşılanmıyor.

• Birine kartvizit verirken arkasını paraflamak, size verilmiş kartvizitleri başkasına vermek de doğru değil.

• El sıkışmadan önce kartvizitinizi vermelisiniz.

• Kartı iki elle ya da sağ elle vermeli aynı biçimde almalısınız.

• Aldığınız kartviziti hemen cüzdan ya da cebinize koymayıp incelemelisiniz.

• Toplantı sırasında verilen kartvizitlerle oynamamalısınız.

• Biri size kartvizit vermeden siz vermemelisiniz ve “bir kartınızı alabilir miyim” dedikten sonra siz de kart vermelisiniz.

• Birden fazla kartvizit vermemelisiniz.

İstanbul Kartvizit, En Hızlı En Ugun Fiyatlar, 1. Sınıf Baskı, İstanbul Kartvizit, Kabartmalı, Kraft, Yaldızlı, Parlak & Mat, Sıvamalı, QR Kodlu, Fotoğraflı, Dikdörtgen Kartvizit, Ucuz Kartvizit, Uygun Fiyat, Kaliteli Kartvizit Tasarımı. Tel: 05340378834
Open chat
Bize Yazın.
Merhaba size yardımcı olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.